Prof. Dr. Nida Gelincik Kaçar - Denizli Dermatoloji, Estetik Uygulamalar, Dermatolojik Uygulamalar,dermatolog denizli, denizli cildiye, denizli en iyi dermatolog, denizlide en iyi dermatolog, denizli dermatoloji, denizli dermatoloji doktorları,

Leke, Akne İzi, Saç Dökülmesi, Anti - Aging, Çatlak (Stria), dermatoloji kliniği denizli, denizlide dermatoloji kliniği, Güzellik merkezi denizli, Denizli Güzellik merkezleri, dermatoloji prof denizli, denizli dermatoloji uzmanı,

İnflamatuar Deri Hastalıkları, Saç Hastalıkları, Deri Kanserleri, İnfeksiyöz Deri Hastalıkları, Akne, Benlerin Tanı, Takip ve Tedavisi, denizli cilt bakımı, cilt doktoru denizli

Dolgu Enjeksiyonu

Ürün Kategorileri

Dolgu Enjeksiyonu

Nedir?
Doğal yaşlanma sürecinde deri altı yağ dokusunda ve deri içi destek dokusunda azalma olur ve yüz çöker. Dolgu enjeksiyonları bu hacim kaybını yerine koymak için çeşitli dolgu maddelerinin deri içine yerleştirilmesi işlemidir.
Günümüzde en çok kullanılan dermal dolgu maddeleri hyalüronik asit (HA) içeren ürünlerdir. HA deride doğal olarak bulunan, hidrasyonunu sağlayan, hacim kazandıran ve yastık görevi yapan temel bileşendir. 

Uygulama nasıldır?
Deri temizliğinden sonra topikal anestezik krem uygulanır. Hedef bölgeye iğne ya da kanül (künt uçlu iğne) yavaş enjeksiyon yapılır.

Hangi endikasyonlarda kullanılır?
Göz altı çöküklüğü, kaş kaldırma, yüz konturlarının düzeltilmesi (jawline, elmacık yükseltme, çene büyütme,…), çökük izlerin tedavisi, burun ve dudak şekillendirme amacı ile kullanılır. Bunların yanısıra derinleşmiş, mimik kasları kasılmadığı zaman da mevcut olan statik kırışıklıklar için de ideal bir tedavidir.  Ayrıca deriyi nemlendirmek amacıyla kullanılmaktadır.

Ne sıklıkta uygulanır?
HA dolgularda kalıcılık, dolgu maddesinin ve uygulama bölgesinin özelliklerine göre 6 ile 18 ay arasında devam eder. İlk uygulama sonrası kazanılan hacim yeterli bulunmazsa en az 1 ay sonra tekrarlanabilir.

Uygulama sonrası süreç nasıldır?
24 saat yüz yıkanmamalı ve makyaj yapılmamalıdır. Aynı gün spordan kaçınılmalıdır. Yüze masaj yaptırmaktan kaçınılmalıdır.