Prof. Dr. Nida Gelincik Kaçar - Denizli Dermatoloji, Estetik Uygulamalar, Dermatolojik Uygulamalar,dermatolog denizli, denizli cildiye, denizli en iyi dermatolog, denizlide en iyi dermatolog, denizli dermatoloji, denizli dermatoloji doktorları,

Leke, Akne İzi, Saç Dökülmesi, Anti - Aging, Çatlak (Stria), dermatoloji kliniği denizli, denizlide dermatoloji kliniği, Güzellik merkezi denizli, Denizli Güzellik merkezleri, dermatoloji prof denizli, denizli dermatoloji uzmanı,

İnflamatuar Deri Hastalıkları, Saç Hastalıkları, Deri Kanserleri, İnfeksiyöz Deri Hastalıkları, Akne, Benlerin Tanı, Takip ve Tedavisi, denizli cilt bakımı, cilt doktoru denizli

Botulinum toksin (BOTOX®, DYSPORT®)

Ürün Kategorileri

Botulinum toksin (BOTOX®, DYSPORT®)

Nedir?
Clostridium botulinum adlı bir bakterinin farklı türleri tarafından doğal olarak sentezlenen kasların kasılmasını geçici olarak bloke eden bir ajandır. Kozmetik uygulamalarda A serotipi [onabotulinum toksin A (BOTOX®), abobotulinum toksin A (DYSPORT®)] kullanılmaktadır.

Uygulama nasıldır?
Deri temizliğinden sonra topikal anestezik krem uygulanır. Uygulama noktaları işaretlenir. Deri ve kas içerisine ince iğnelerle enjekte edilir.

Hangi endikasyonlarda kullanılır?
İlk olarak göz kapağı/yüz spazmları ve şaşılık tedavisinde kullanılmaya başlanmıştır. Dermatolojide mimik kırışıklıklarının giderilmesi, diş sıkma/gıcırdatma ve terleme tedavisinde kullanılmaktadır. Mimik kaslarının fonksiyonlarını bloke ettiği için yüz çizgileri ve kırışıklıkları kaybolur veya azalır.

Ne sıklıkta uygulanır?
Etkisi yaklaşık 3-4 günde başlar, iki haftada maksimuma ulaşır ve 3-8 ayda sona erer. Etki bitiminde tekrar uygulama yapılabilir.

Uygulama sonrası süreç nasıldır?
Etkiyi artırmak ve hızlandırmak amacıyla uygulama sonrası 2 saat boyunca işlem yapılan bölge kaslarının sık kullanılması önerilir.  Hastalar 2-4 saat dik pozisyonda durmalı ve bir gün boyunca masaj gibi travmatik işlemler yaptırmamalıdır. Uygulama günü terlemeyi tetikleyecek spor gibi aktivitelerden kaçınılmalıdır.